Літній відпочинок у Карпатах

Що робити у Карпатах взимку знають всі – лижі, сноуборди, сани, сніг, Новий рік і т. д. А от чим займатись тут влітку? Саме цьому питанню ми нещодавно присвячували нашу фейсбук-конференцію.

Тут ми зібрали найцікавіші та накорисніші, з нашої точки зору, запитання та відповіді. Можливо вони стануть у пригоді ще комусь. Запитання можна ставити нам також у коментах тут, фейсбук-конференція відрізняється тільки тим, що ми відповідаємо відразу ж.

Підкажіть, будь-ласка, що обов’язково слід відвідати і спробувати на Закарпатті. Буду там тиждень. І де можна знайти карти винного та гастрономічного шляху по Закарпаттю.

Один з варіантів винного туру. Також в розділі Пошук харчування, обравши вид закладу “дегустація” побачите заклади, які пропонують скуштувати місцеві вина.

На Закарпатті дуже багато цікавих місць: Мукачівський, Ужгородський, Хустський, Невицький, Чинадієвський замки, водоспад Шипот, термальні джерела, с.Іза (славиться лозоплетінням) та ін. Причому, як правило, у садибах чи готелях, де ви зупиняєтеся, вам запропонують різні екскурсії або скерують.Також є відома Долина нарцисів, але, ймовірно, цвітіння нарцисів вже закінчується. У наступних описах гарно розписано, що варто відвідати:
http://www.karpaty.info/ua/uk/zk/kh/drahovo/houses/u.kolesarya/,
http://www.karpaty.info/ua/uk/zk/tc/krychevo/houses/hutsul.hata/
Але якщо захочеться організованої екскурсії, то скористайтесь послугами туристичних фірм http://www.karpaty.info/ua/uk/zk/mk/mukachevo/tourservice/.

Підкажіть, будь-ласка, чи є якісь розроблені велосипедні маршрути по Закарпаттю.

Закарпаттям проходить міжнародний велосипедний туристичний маршрут «Зелені ровери» або «Зелене коло» (R-61) навколо біосферного заповідника «Східні Карпати»: Словаччина (Сніна – Убля) – Україна (Малий Березний – Великий Березний – Ужоцький пере¬вал – Бориня – Турка – Розлуч – Стрілки – Старий Самбір – Хирів – Смільниця) – Польща (Кросценко – Устрики Дольні – Леско – Соліна – Цісна) – Словаччина (Сніна). Якщо потрібен індивідуальний маршрут, то за такою послугою можна звертатися до туристичного оператора “Екскурсія”.

Підкажіть інформаційні центри в Карпатському регіоні (дійсно діючі!, з англомовним персоналом і картами)

Такі, що задвільняють обидві Ваші вимоги, є тільки у Львові (якщо Ви маєте на увазі ще й англомовні карти). Є також інфоцентри на Закарпатті у Береговому, Чинадієвому, на Івано-Франківщині – у Яремче, Татарові.

Підкажіть будь ласка населені пункти де під час літнього відпочинку в карпатах житло найдешевше + росте чорниця-яфини(обов’язково)+місцева мінеральна вода(бажано).

Найкраще Вам підійде Верховинський район. Мінеральна вода там є, місцеві жителі підкажуть де і яка.

Напишіть,pls? графік(календар) запланованих на літо 2012 р. етнофестифалів, ярмарок, подій, тощо, які відбудуться на За(При)карпатті , зокрема в Рахівському р-ні і недалеко Яремчі. Планую в липні з синами піднятися на Говерлу, заодно і на якомусь би фесті побували

У нас на сайті є розділ “Календар подій”http://www.karpaty.info/ua/info/events/.Інформація там постійно оновлюється і додається нові фестивалі.

Де можна в Карпатах зробити туристичну подорож верхи на конях? яка протяжність (км,год) маршрутів? чи є можливість здійснити таку подорож з дітьми і якого віку мають бути діти?

Найкраще звернутись до професіоналів – на нашому сайті є підбірка відповідних закладів.

Де краще відпочити з 2-3-річною дитиною? ніколи не відпочивала влітку в Карпатах)) бажано, щоб було зручне транспортне сполучення і не надто далеко якісь сусідні населені пункти, щоб не сидіти весь час на місці.

Раджу скористатись формою пошуку http://www.karpaty.info/ua/recreation/residence/, вибравши додаткові опції для дітей. Зосередьте увагу на Яремче. Хороше транспортне сполучення. І є чим зайнятись.

Хочу маля своє в липні повезти перший раз в Карпати – потрібна обов’язково кухня своя + басейн і дитяча площадка – бажано Закарпаття або Франківщина – що запропонуєте???

Скориставшись спеціальною системою пошуку на сайті і ввівши Ваші критерії я отримала ось такий найкращий варіант – http://www.karpaty.info/ua/uk/if/jr/jaremche/houses/hutsulochka/.

 • Pingback: Блог КАРПАТИ.INFO - Що робити в горах влітку()

 • Дарія

  Підкажіть, будь ласка, де найкраще можна відпочити влітку в Карпатах, щоб було тепле й чисте озеро для купання дитини, розвинута інфраструктура і якісні умови для проживання. Дякую

  • alina

   Добрий день! У формі пошуку проживання на головній сторінці сайту: http://www.karpaty.info/ua/ відкрийте рубрику “Додатково”. Там можна вибрати послуги для дітей, наявність басейну, водойми для купання тощо. А інформацію про рівень розвитку інфраструктури та практичні поради відшукаєте на сторінках, присвячених кожному регіону Західної України. Приємної вам подорожі!

 • Кирилл Бедь

  Шановна редакція! Дуже хороше починання, для нашого краю, адже у нас мало доступної інформації для туристів. Але прошу, завершіть ПОВНІСТЮ переклад всіх елементів шаблону сайту, поставте захист на CMS WordPress, видаліть цей плагін коментування (стандартний блок коментарів працює набагато краще, цей занадто складний для непідготовленого користувача), об’єднайте всі стилі та скрипти в кілька файлів та зіжміть їх, включить паралельно кешування і ціни вам не буде! Якщо треба, звертайтесь bedkirill@gmail.com. готовий допомогти. Звісно цей коментар видаліть!