Ви любите мандрувати, але гроші волієте витрачати радше на розваги, аніж на дорогий готель. Тоді ночівля у бюджетному хостелі – це саме те, що вам потрібно! Це – найдешевший спосіб переночувати на чистому ліжку зі сніданком і гарячим душем.
Гостел, також хостел (англ. Hostel — гуртожиток) – це міні-готель для бюджетного проживання туристів, орієнтований в основному на молодь, головна відмінність якого від готелю є оплата за місце, а не за номер. Сьогодні в світі налічується близько 4,5 тис. хостелів у майже 60 країнах світу.
Саме з причини низької вартості хостели стали популярними серед молоді, яка невибаглива в питаннях комфорту і поки не володіє великими фінансами. Але хостели також користуються попитом і у літніх туристів, адже не всім потрібні розкішні апартаменти, а додаткова економія нікому не завадить)
На нашому сайті Карпати.info існує спеціальний розділ – “Хостели у Львові“, де ви можете підібрати собі найоптимальніший варіант проживання у львівських хостелах. А обирати є з чого!
Пропонуємо оцінити затишну атмосферу хостелів з середини:
Корисна інформація про хостели
Як правило, ці економічні готелі мають номери з різною кількістю місць (від 2-х до 7-ми) зі зручностями в номері або в блоці на кілька кімнат, і так звані dormitories – кімнати, розраховані на 10-20 чоловік (із загальними зручностями в коридорі ). Зрозуміло, чим менше зручностей, тим менше ви платите. Відповідно до обмежень, установлених Міжнародною федерацією, обов’язковою є наявність у хостелі гарячої і холодної води. Постільна білизна часто видається за додаткову плату.
Сніданок може бути включений у вартість проживання, або в хостелі буде кухня, де мешканці зможуть приготувати їжу самостійно. Одна з важливих деталей – у хостелі повинні бути шафки чи сейфи, що закриваються, або приміщення, в якому можна залишити речі і до якого клієнт матиме доступ у будь-який час.
Досить часто хостели відрізняється своєю чистотою і навіть більш суворими правилами проживання, ніж п’ятизіркові готелі. У багатьох хостелах не можна курити, у деяких не можна приходити після 12 ночі, а в деяких – залишатися після 11 ранку, тому в цей час підлоги і туалети піддаються санітарній обробці. Практично у всіх хостелах виділяються окремі номери для проживання чоловіків і жінок, хоча в деяких готелях може бути запропоноване і змішане розміщення “mix” при наявності в кімнаті роздягалень.
“Високий сезон” для хостелів триває з травня по вересень, оскільки їхні основні клієнти – це студенти, які подорожують під час канікул. Зазвичай у хостелі зупиняються на два-три дні, а потім їдуть далі, у наступне місто чи країну.
Не всі мешканці хостелу – студенти. Це можуть бути активні мандрівники, які просто звикли до самостійного вивчення країни і здатні самі застелити своє ліжко. Подібне обмеження (вік клієнтів не повинний перевищувати 26 років) діє лише в Баварії, де цього вимагає місцеве законодавство. Хостели відрізняються від готелів не тільки ціною, але й атмосферою. На відміну від готелів, де люди розходяться по номерах, у хостелі така ситуація просто неможлива. Там є спеціальні кімнати для спілкування, куди може прийти будь-який мешканець, щоб познайомиться з ким-небудь. Хостел-рух легко поєднує всіх прихильників подорожей, незалежно від їхнього віку, національності, кольору шкіри, релігії, статі чи політичних переконань.
Явна відмінність хостела від готелю полягає в тому, що всі зручності тут знаходяться не в номері, а на поверсі. Номери в хостелах розраховані на спільне проживання декількох людей. При цьому не варто думати, що хостел – це облізлі стіни, антисанітарія та бідність. За чистотою і порядком стежать в хостелах не гірше, ніж в готелях. Існує навіть міжнародна федерація під назвою «International Youth Hostel Federation», яка займається регулярної перевіркою хостелів на відповідність усім вимогам для міні-готелів.
Обираючи собі хостел для проживання, не забудьте врахувати той факт, що всі ціни в готелях вказані не за повноцінний номер, а за одне спальне місце. Природно, чим більше в номері ліжок, тим дешевшим буде кожне спальне місце.
Не забудьте заздалегідь дізнатися категорію номера в хостелі – бувають номери, де спільно проживають чоловіка і жінки, але також є номери, призначені тільки для жінок і тільки для чоловіків. Вибираючи хостел, звертайте увагу і на його місцезнаходження – в центрі міста або на периферії.
Якщо вам більше 35 років, то пошукайте хостел, в якому відсутні вікові обмеження. Вся справа в тому, що ще є хостели, в яких по-старому розміщують лише молодь.
Не залишайте без уваги і питання харчування. Не у всіх готелях передбачено годування мешканців. А в деяких готелях вартість проживання включено сніданки.
У хостелах краще зупинятися разом з компанією або з другом або подругою, так буде набагато безпечніше, спокійніше і цікавіше.
Переваги хостелу
Перший, і головний плюс – виграш у ціні в порівнянні з готелями.
Друге – це чудова можливість познайомитися та поспілкуватися з іншими мандрівниками, зазвичай з самих різних країн світу. Найчастіше в хостелах поселяється молодь.
Недоліки хостелу
Крадіжки. При проживанні в загальній кімнаті з незнайомими людьми, звичайно, не можна бути повністю впевненим у цілості ваших речей – ризик крадіжки завжди існує. Тим не менш, багато хостелів пропонують можливість залишити ваші речі в камері схову, передбачені й інші заходи безпеки. І все-таки більшість людей так само турбуються за збереження своїх речей, як і Ви, тому такі випадки на практиці досить рідкісні.
«Особистий простір», або privacy. Як і в будь-якому гуртожитку, доводиться миритися з тим, що з вами живуть інші люди. Тому людям, що воліють зберігати особистий простір, слід замислитися, роблячи вибір між хостелом і номером у готелі.
* Опрацьовано матеріали з сайтів: uk.wikipedia, hihostels, travel.tickets та ін.
* Фотографії з сайту Карпати.info.