1. Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика (смт. Верховина)
Приватний музей Романа Кумлика міститься у його власному будинку і організований 5 років тому. Матеріали збиралися протягом 30 років — це предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Предметом особливої гордості господаря є колекція музичних інструментів.
Контакти:
Івано-Франківська обл., смт. Верховина
вул. І. Франка, 35
Тел.: +38 (03432) 2-17-44, (097) 307-52-54
Факс: +38 (03432) 2-22-06
Вартість вхідних квитків: за домовленістю
Час роботи: Ви можете потрапити до музею у будь-який час за попередньою домовленістю з власником
2. Музей “Гуцульська гражда” (с.Криворівня, Верховинський р-н)
Збудований у 1995 р., відтворює типову оселю гуцулів — хату-ґражду. За формою вона нагадує маленьку фортецю — закритий двір, який складався з хати і прибудованих до неї господарських приміщень, входом до нього служила брама, яку на ніч закривали. Ґражду добре укріплювали, переважно для захисту від хижаків та сильних вітрів. Як дослiджено в багатьох працях, зокрема, вiдомого галицького етнографа В. Шухевича, гуцульськi хати розмiщувалися не суцiльно, а були розкиданi по горах навколо сіл. ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Івано-Франківська обл., Верховинський район
с. Криворівня, присілок Заріччя
Для замовлення екскурсій звертатися до Василя Кобилюка
Вартість вхідних квитків, час роботи: Ви можете потрапити до музею у будь-який час за попередньою домовленістю з власниками
3. Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» (м. Долина)
Музей — один із наймолодших у Карпатському регіоні — заснований 1998 р. Тут створено відділи природи, історії, етнографії та сакрального мистецтва. Це перший музей на Прикарпатті, присвячений Бойківщині. Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг та вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори українського образотворчого та народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва. “Родзинками” музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі, писанки, вишиті кольоровими нитками, колекція ляльок та сакральні пам’ятки XVI-XVIII ст.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Івано-Франківська область, м. Долина
вул. В. Чорновола, 2
Тел.: +38 (03477) 2-79-00
Вартість вхідних квитків:
Дорослий — 4 грн.
Дитячий — 2 грн.
Час роботи: 9:00-17:00, п’ятниця 9:00-16:00
4. Музей Олекси Довбуша (с. Космач, Косівський р-н)
Хата-музей, де знаходиться приватна колекція Михайла Юсипчука-Дидишина. Зібрано предмети побуту, зброю часів опришківського руху та рідкісні речі: бартки, топірці, кептарі, череси тощо. У музеї є також незвичайні скульптури з дерева і каменю. За розповідями, біля хати, в якій знаходиться музей, понад три століття тому було смертельно поранено Олексу Довбуша.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Івано-Франківська обл. , Косівський район
с. Космач
вул. О. Довбуша, 17
Тел.: +38 (03478) 5-76-17
Вартість вхідних квитків:
За домовленістю
Час роботи:
Музей можна оглянути за денного світла, попередньо домовившись по телефону
5. Музей історії Галича (с. Крилос, Галицький р-н)
Музей знаходиться у Митрополичих палатах (пам’ятка архітектури XVIII століття). Ідея його створення належить докторові археології Ярославові Пастернаку та митрополитові Андрею Шептицькому, який, будучи вже важкохворим, висловив побажання створити біля фундаменту літописного Успенського собору музей-заповідник. В експозиції музею представлена історико-культурна спадщина давнього міста, археологічні та архітектурні знахідки минулого, які засвідчують, що Галич свого часу був могутнім державним та релігійним центром.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Івано-Франківська обл., Галицький район
с. Крилос
Тел.: +38 (03431) 3-15-16
Вартість вхідних квитків:
Дорослий — 4 грн. Дитячий — 2 грн.
Екскурсійне обслуговування — 50 грн. для дорослих;
Екскурсія для дітей — 30 грн.
Час роботи: 09:00-18:00, у суботу та неділю 10:00-17:00
6. Музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (м. Коломия)
Музей заснований у 1926 році. Розміщений у центральній частині м.Коломиї, в колишньому народному домі, збудованому на кошти української громади. Колекційні збірки нараховують близько 50-ти тисяч експонатів і представляють всі види традиційного народного мистецтва гуцулів та покутян, починаючи з XVII століття і до теперішнього часу.
В музеї представлені наступні види народного мистецтва: художня обробка дерева (різьба, інкрустація, випалювання), художня обробка металу та шкіри, гончарство, декоративне ткання, килимарство, вишивка та одяг.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Івано-Франківська обл., м. Коломия
вул.Театральна, 25
Тел.: +38 (03433) 2-39-12
hutsul.museum
Вартість вхідних квитків:
12 грн
Час роботи: 10:00-18:00, понеділок – вихідний
7. Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (м. Косів)
У музеї є 2 виставкові зали та 4 постійно діючі експозиції: одяг та речі побуту, кераміка, різьба по дереву, ткацтво і вишивка. В музеї представлена приватна збірка мистецтвознавця Євгена Сагайдачного. Це гуцульський одяг кінця ХІХ — початку ХХ ст, зокрема весільний одяг, вишивка, вироби з кераміки.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Івано-Франківська обл., м. Косів
вул. Незалежності, 55
Тел.: +38 (03478) 2-16-43
Вартість вхідних квитків:
Дорослий — 4 грн, дитячий — 2 грн.
Екскурсійне обслуговування — 30 грн. для дорослих, 20 грн. для дітей
Час роботи: 10:00-18:00, понеділок – вихідний
8. Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття (с. Крилос, Галицький р-н)
Цей музей просто неба є структурним підрозділом Національного заповідника «Давній Галич». Музей розташовується на території давнього городища. Заснований в 1979 році. Цей острівок народної архітектури знайомить відвідувачів з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кінця ХVІІ – початку ХХ ст. Скансен займає площу 4,5 га, на якій встановленого 11 архітектурних пам’яток та відтворено «мікросела» чотирьох етнографічних регіонів Івано-Франківщини: Опілля, Бойківщини, Гуцульщини, Покуття. ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти: Івано-Франківська обл., Галицький р-н, с. Крилос
9. Музей писанки (м. Коломия)
Єдиний у світі музей писанки. Відкритий вперше восени 1987 р. в церкві Благовіщення — пам’ятці архітектури ХVІ ст. 2000 р. музей отримав власне приміщення. Оригінальна архітектурна споруда виконана у формі великої писанки (висота — 13 м), як оригінальної і своєрідної реклами музею. Сьогодні музейна колекція нараховує понад 10 тисяч творів. В експозиції музею представлені писанки та декоративні яйця не тільки з усіх регіонів України, а й Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини, Білорусії, Росії, Франції, Канади, США, Пакистану, Індії, Шрі-Ланки, Китаю, Єгипту та Алжиру. Мова їхніх орнаментів — це мова добра, оберегу та миру.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
Вартість вхідних квитків: 4 грн
Час роботи: 10:00-18:00, понеділок – вихідний
10. Художній музей (м. Івано-Франківськ)
Музей є скарбницею образотворчого і народного мистецтва Прикарпаття. Його 15-тисячна збірка охоплює унікальні пам’ятки Галицького іконопису й барокової скульптури, творчість класиків західноукраїнського малярства. З метою вивчення народного одягу і вишивки та придбання кращих зразків для фондів музею організовувались наукові експедиції в етнографічні райони області. З обласних художніх виставок і майстерень митців закуповувалися твори образотворчого мистецтва. Чи не найбільшу частину колекції становлять твори народного мистецтва, зокрема художні вироби майстрів Гуцульщини, Покуття, Бойківщини, Опілля. При музеї діє бібліотека довідкової, художньої літератури.
ДЕТАЛЬНІШЕ
Контакти:
м. Івано-Франківськ, вул. Низова, 2
Тел. +38 (0342) 24-40-38,
+38 (0342) 23-00-39
Вартість вхідних квитків: для дорослих — 30 грн, для дітей — 20 грн
Час роботи: 10:00-17:00 без перерви, понеділок — вихідний