Основні бальнеологічні курорти Карпатcького регіону

Пропонуємо Вашій увазі перелік і ДУЖЕ детальні описи місць для оздоровлення у Карпатах і Прикарпатті. Описи містять вичерпну інформацію про тип санаторію чи курорту, захворювання, на лікуванні яких “спеціалізується” той чи інший санаторій, особливості регіону чи місцевості. За лінком до кожного курорту Ви знайдете також списки і контакти всіх відпочинково-санаторійних закладів у регіоні, перелік ресторанів, екскурсійних  бюро і навіть музеїв.

А ще Ви можете “порадити” той чи інший курорт своїм друзям по фейсбуку чи твітеру – просто тисніть справа на нашому сайті кнопочку “Порадити”) Сподіваємось, цей пост стане Вам у пригоді!)

Щиро, команда Карпати.інфо

Поляна, Свалявський р-н, Закарпатська область
Санаторії цього курорту спеціалізовані для лікування хворих з хронічними захворюваннями органів травлення. Формально перелік захворювань такий же, як і для інших гастроентерологічних оздоровниць, але є деякі особливості. В офіційному переліку захворювань вказано, що приймаються хворі поза фазою загострення. У “Сонячному Закарпатті” та в “Поляні” без застосування медикаментів ефективно лікуються хворі на виразкову хворобу шлунку, дванадцятипалої кишки, ерозивні гастрити (дуоденіти) при наявності виразок, ерозій, якщо відсутні виразний больовий синдром і ускладнення, що вимагають хірургічного втручання.

 

Солочин, Свалявський р-н, Закарпатська область
Мінеральна вода “Лужанська” в умовах санаторію “Квітка полонини” та “Кришталеве джерело” використовується для питного вживання, вуглекислих мінеральних ванн, кишкових промивань, інгаляцій та інших методів порожнинного введення. Медичні показання: хвороби оперованого шлунку, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки та жовчних шляхів, цукровий діабет легкого та середнього ступенів.

Карпати, Закарпатська область
Медичні показання: захворювання органів кровообігу і функціональні захворювання нервової системи. Позитивний лікувальний ефект досягається для хворих з ішемічною хворобою серця, стенокардією, атеросклеротичним кардіосклерозом з недостатністю кровообігу не вище І ступеня, гіпертонічною хворобою І і ІІ стадій, ревматичними пороками серця, неврозами і вегетивно-судинними дистоніями. Лікувальна база санаторію включає водолікарню, де відпускаються ванни з мінеральною кремнієвою водою, вихрові ванни, лікувальні душі та ін. У лікувально-плавальному басейні та сауні проводять процедури гідрокінезотерапії.

Шаян, Закарпатська область
Ефективне лікування людей із захворювання печінки, підшлункової залози і кишечника. У санаторії використовуються мінеральні води: вуглекисла, кремнієва, малої мінералізації, хлоридно-гідрокарбонатна, кальцієво-натрієва. Для лікування є бювет мінеральної води, лікувальні кабінети (для зрошення кишечника, промивання шлунку), інгаляторій. Медичні покази: хронічний гастрит із секреторною недостатністю, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, хронічний ентерит і ентероколіт, функціональні розлади кишечника, хронічний коліт і холецистит, дискінезія жовчних шляхів, гепатит.

Кваси, Закарпатська область
Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи. Лікувальними засобами є миш’яковисті хлоридно-гідрокарбонатно-натрієві мінеральні ванни (зовнішнє застосування мінеральної води цього типу).

Солотвино, Закарпатська область
За своїми лікувальними властивостями вода соляних озер Солотвино аналогічна водам Мертвого моря. Грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, залишкових явищах флебітів, тромбофлебітів, органів руху, нервової системи, урологічних захворювань, псоріазу та ін. На базі соляних шахт проводять лікування хворих на бронхіальну астму й інші алергічні захворювання. Медичні покази до спелеотерапії: бронхіальна астма легкого і середнього ступенів, хронічні абстрактивні захворювання дихальних шляхів. Алергічні захворювання дихальних шляхів і ЛОР-органів, алергічні дерматити, екземи, псоріаз.

Берегове, Закарпатська область
Термальні джерела кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації. Аналоги зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та Новій Зеландії. Температура води берегівського басейну-купальні ніколи не опускається нижче 36 градусів, а мінеральна вода надходить у нього зі свердловини глибиною 1680 м. Ця вода добре впливає на здоров’я людей із серцево-судинними недугами, варикозом, артритом, остеохондрозом, захворюваннями нервової системи. Допомагає вилікуватися від наслідків травм кісткової тканини, м’язів та сухожиль. Вода білого кольору, непрозора, солона на смак.

Косонь (Косино), Закарпатська область
За своїм складом термальні води біля села Косонь відносяться до високотермальних хлоридно-натрієвих вод середньої мінералізації. Вона схожа з водою всесвітньо відомого санаторію «Гайдусобосло» в Угорщині. Вода у басейнах Косоні жовто-коричневого кольору. Зі свердловини 16Т вона витікає з температурою 60—80 градусів. Поки доходить до поверхні, охолоджується до 38—40 градусів. Допомагає лікувати органи опорно-рухового апарату, наслідки травм кісток та м’язів, серцево-судинну та нервову систему, шкірні захворювання; властивості води допомагають виводити солі з кісток та нирок. В одному з басейнів вода має 38 градусів, у іншому – на три градуси холодніша.

Лумшори, Закарпатська область
На ЛОК “Полонина” є свердловина №91. Мінеральна води подається з глибини 157 м. Належить до слабосульфідних, слабовуглекислих маломінералізованих гідрокарбонатних холодних вод Сернозольського типу. Слід згадати про наявність у джерелах лумшорських мінеральних вод радону, вміст якого дещо вищий за гідрогеохімічний фон для Закарпаття.

Великий Любінь, Львівська область
Основними лікувальними факторами є сірководнева вода типу «Мацеста» і торф’яні багна (грязі). У комплекс санаторно-курортного лікування входять електропроцедури, масаж, гідромасаж, гідропатичні процедури, рефлексотерапія, грязеві вагінальні тампони, вагінальні зрошення, ЛФК, інгаляції. Працює кабінет лазерної терапії, гомеопатії, кабінет іридодіагностики, кабінет функціональної діагностики, рентген-кабінет, стоматологічні кабінети, логопедичний кабінет.
У санаторії лікують:
Кардіологія: ішемічну хворобу серця, стенокардію, гіпертонічну хворобу, ревматизм, післяінфарктні кардіосклерози, облітеруючі ендартеріози, тромбофлебіти, варикозне розширення вен, вегетосудинні дистонії.
Неврологія: функціональні розлади нервової системи – неврастенію, астеноневротичний синдром, психостенію, судинні захворювання мозку, наслідки перенесених інсультів, черепно-мозкових травм, енцефаліту, поліомієліту, невриту.
Тут проводять реабілітацію дітей, хворих на ДЦП, у відділенні матері й дитини.
Артрологія: деформуючі артрози, артрити, поліартрити, остеохондрози, спондильози, хворобу Бехтерева, післятравматичні ускладнення, контрактури та рубці після опіків і травм.
Гінекологія: хронічні запальні процеси жіночої статевої системи, вторинне безпліддя, спайкові хвороби.
Дерматологія: екзему, нейродерміт, кропивницю, псоріаз, парапсоріаз, червоний плоский лишай, склеродермію (вогнищеву), іхтіоз, іхтіозний дерматит, себорею, кератодерматози, фолікулярний дискератоз.

Моршин, Львівська область
Гастроентерологічний курорт. Завдяки жовчогінній, сечогінній і послаблюючій дії мінеральної води проходить очищення організму, підвищується імунний статус, тому ефективно лікуються захворювання органів травлення, сечовивідних шляхів, обміну речовин, алергічних станів. В арсеналі лікування вживання мінеральної води джерел №1 – при пониженій кислотності, №6 – при збереженій і підвищеній кислотності, №4 – як сечогінна; ванни: мінеральні, перлинні, мінерально-хвойні, йодобромні, з лікарськими рослинами; душі: гідролазерний, циркулярний, висхідний, душ Шарко; кишкові зрошення, гінекологічні орошення та спринцювання мінеральною водою; грязелікування: електрофорез грязі, грязеві ректальні і вагінальні тампони. Медичні покази: хронічні гепатити, холецистити, холангіти, панкреатити без схильності до загострення; дискінезія жовчевивідних шляхів і кишечника; хронічні гастрити і гастродуоденіти, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, ентероколіти, хвороби оперованого шлунку, хвороби обміну речовин (цукровий діабет, сечокислі діатези, ожиріння та ін); супутні захворювання (остеохондрози, гінекологічні захворювання, захворювання сечостатевої системи у чоловіків).

Східниця, Львівська область
Найкращий варіант для тих, кому потрібне лікування нирок. Мінеральна вода “Нафтуся” має здатність посилювати виділення речовин обміну людського організму, припиняти порушення обміну цих речовин, ефективно впливати на жовчоутворювальну функцію печінки, видільну функцію нирок, секреторну та евакуаторну функцію шлунка, відновлювати регенерацію клітин організму. На території Східницького родовища мінеральних вод налічується 38 джерел і понад 17 свердловин з різним фізико-хімічним складом.

Трускавець, Львівська область
Для внутрішнього вживання використовують мінеральні води “Нафтуся”, “Марія”, “Софія”, сіль “Барбара”. Для зовнішнього застосування застосовують води інших джерел у вигляді ванн, зрошень, промивань, гідромасажу та інгаляцій. Медичні покази: хвороби нирок і сечовивідних шляхів (хронічний пієлонефрит і цистит, сечокам’яна хвороба, хронічний простатит, вроджені аномалії нирок), хвороби органів травлення (хронічні гепатити, холецестит, ангіохоліт, жовчокам’яна хвороба, дискінезія жовчних шляхів, жовчного міхура і кишечника, хронічні панкреатит, коліти і ентероколіти), хвороби обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет).

Медобори, Тернопільська область
Зараз у санаторії використовуються з лікувальною та профілактичною метою чотири природні фактори: сірководнева вода зразка відомої “Мацести”, натрій-хлоридна йодобромна мінеральна вода зразка моршинської, сульфатно-гідрокарбонатне торфоболото та голуба глина.
У Медоборах лікують: захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, судинні неврози, хронічні тромбофлебіти); захворювання органів травлення (гастрити, виразкова хвороба, коліти, гепатити, холецистити, холангіти); захворювання периферичної та центральної нервової системи (радикуліти, неврити); захворювання опорно-рухового апарату( ревматоїдні артрити, поліартрити, остеохондроз); захворювання легеневої системи; гінекологічні захворювання запального характеру, безпліддя, захворювання порушень обміну речовин та ендокринної системи (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, ожиріння); захворювання шкіри (екземи, псоріаз, дерматити).