Скільки коштуватиме відпочинок на українських курортах цього літа?

Втомлені від карантину українці вже придивляються до місць відпочинку на вітчизняних морських та гірських курортах. Однак не усі знають, що цей сезон відпусток таки матиме чим нас здивувати. До яких змін у обслуговуванні та ціні слід бути готовим відпочивальникам? Із перших вуст розповідають власники готелів Карпат та Одеських курортів.

У червні особливою увагою у туристів користуватимуться ті садиби, готелі, котеджі та шале, що віддалені від основних туристичних шляхів і мають невелику кількість місць. Адже до головного критерію комфорту відпочивальники додали вимогу безпеки у час пандемії. Тож ті місця, де немає великого скупчення людей, вже активно приймають бронювання номерів.

Ганна Сидоренко, «Карпати.інфо». «Слід зазначити, що усі готелі дещо переформатували роботу згідно нових санітарних умов, які діятимуть на час карантину і мають гарантувати туристам зручність та безпеку. До прикладу, готельєри змушені забезпечити відповідну дистанцію на рецепції, як між працівниками і туристами, так і самими відпочивальниками. Адміністратори готелів розповідають, що головні запитання при бронюванні стосуються чистоти, безпеки, частоти дезінфекції і навіть запитують про засоби, якими дезинфікують готелі».

Додамо, що згідно карантинних протоколів працівники закладів повинні здійснювати обслуговування у масках та рукавичках, прибирання номерів має почастішати із одного до двох разів у день, додається обов’язкове кварцування. Якщо у готелі є басейн, то відстань між лежаками також має бути збільшеною удвічі. Недотримання вимог може призвести до зачинення закладу. А шансів, що хтось із туристів поскаржиться – ой як багато…

Галина Кухар, База відпочинку «Шепільська». «Власники готелів, які цінують свою репутацію, вважають ці вимоги дивними. Адже незалежно від вірусів і карантину, дисципліна і порядок мали б щодня бути жорсткими і на кухнях і в номерах. Це абсолютно не є проблемою – дотримання карантинних норм. Але якщо власник не є адекватним господарем, якщо він не розуміє чи не помічає, що робиться у нього в закладі, тоді він і у час обмежень не зможе забезпечити дисципліни».

І ось тут логічно випливає запитання: збільшено затрати часу, ресурсу, витратних матеріалів, тож чи вплине це на ціну відпочинку? Адже готелі й так у фінансовому провалі!

Юлія Грицай, ТАORKarpaty. «Не можна однозначно відповісти, що ціна на відпочинок в Україні суттєво зросте чи знизиться.Є певні фактори, які змушують підвищити ціну (витрати) і є стримуючі аргументи, адже ми розуміємо, що платоспроможність туриста також знизилась. А це літо для готельєрів є своєрідним тестом на вміння привабити до себе гостя і більше того, переконати, що тут йому раді завжди. Саме тому деякі бізнесмени вдаються до акцій, знижок, хоча фінансово це їм зовсім не вигідно. Втім є готелі, які не мають фінансової подушки, адже і травневі свята втрачено і зима була пасивною для туризму, тож у них немає варіантів – ціна буде вищою. Хоча більшість готельєрів все таки робить певні зміни не в цінах, а в пропозиціях, тобто додає певну цінність, яка раніше не входила у вартість: десерт від закладу до обіду, годину у сауні тощо. Це додаткова емоція, яка впливає на гостя. Наприклад наш заклад у час карантину надіслав усім постійним клієнтам подарунок поштою: мед і карпатський чай. Ми хотіли, щоб люди у цей пригнічений період трохи пораділи, згадали про Карпати і не забували про нас.

Роман Кузьменко, BlackSeaHotel Group. «Ми помічаємо, що є значний відсоток готелів в Одеській області, які підвищили ціну на відпочинок. Вважаємо це недоцільним кроком, але тут кожен власник діє виходячи з особистих можливостей, фінансових передумов. Знаємо, що це літо буде активним на вітчизняних морських курортах. Тож на брак відпочивальників скаржитись не доведеться. Радимо відпочивальникам обирати такі місця, де є здоровий глузд у ціні, тобто вартість відповідає тим сервісам, який готельєри готові надати».

До речі, перечікуючи період простою, готельєри, які прагнули розвиватись і витратити час на користь, відвідували навчання новим трендам, інструментам приваблення клієнтів. Захід організував Клуб ділових людей за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС EU4Business.Це літо – час посиленої боротьби за гостя і якщо не використовувати потрібних інструментів впливу на відпочивальника, можна його так і не дочекатися.

Юлія Грицай, ТАORKarpaty. «Якщо не брати до уваги карантину, то відпочивальники зараз просто купаються у пропозиціях І саме тому, коли вони приїжджають в готель і там все «ОК» – про це вже не говорять, не пишуть, бо до цього звикли. Людям потрібно, щоб було «ВАУ»! І власне ідеї, методи, інструменти, як і чим ще можна здивувати, привабити – ми отримуємо на навчаннях, не зважаючи на свій досвід, впізнаваність брендів, готельєри також повинні стежити за трендами, створювати інструкції, десь їх черпати, зрештою. А ще порівнювати, а як у конкурентів? (а навчання якраз збирає усіх разом). Звісно, багатьом власникам потрібно ще змінювати психологію сприйняття відпочивальників, але,повірте, еволюція є і за кілька років пропозиція вітчизняного відпочинку буде помітно якіснішою».

Тож поки відпочивальники вирішують – бронювати вітчизняний відпочинок чи планувати подорож за кордон, власники українських готелів наголошують, що українці досі не можуть позбутись стереотипу, що все чуже – краще. Насправді багато готелів та окремих послуг у нас можуть сміливо конкурувати з Європою. Нині готельєри розуміють, що відпочивальнику недостатньо запропонувати ліжко-місце. Тому продумують пакетні програми: майстер-класи, катання на квадроциклах, походи на полонини, в приватні музеї. Тому отримавши одного разу погані враження, не слід ставити клеймо на усій вітчизняній туристичній галузі. А навпаки, цього сезону, як ніколи важливо підтримати своїх підприємців. Дати їм шанс.

Автор – Світлана Ваврищук